5 Comments on Tradycjonaliści KRK: Czy chrześcijanie, żydzi i muzułmanie wierzą w tego samego Boga?

 1. Paweł // 2014-06-23 at 13:19 //

  Tak się akurat składa, że założone przez rzymskokatolickiego hierarchę Marcela Lefebvre’a “Bractwo Św. Piusa X” jest w krytyce II Soboru Watykańskiego największym zwolennikiem I Soboru Watykańskiego, a więc obrońcą najtwardszego papizmu! Dziwne, że propaguje się na stronie prawosławnej tego typu heretyckie “bractwa”. Nawet gdyby głosili 99% prawosławnej dokryny, to to, co pozostanie nieprawosławne, sprawia, że cała reszta jest w sweij istocie nieprawosławna!

 2. Eliasz // 2014-06-28 at 13:09 //

  Zdaję sobie sprawę iż tradycjonaliści KRK są obrońcami SW I i herezji papizmu, dogmatycznie na nim zatwierdzonej. Wbrew Pana opinii nie propagujemy tu tego bractwa, ale ponieważ portal jest przeznaczony także dla rzymskich katolików, pokazujemy im iż nowa ekumeniczna herezja jest sprzeczna z tradycyjną wiarą samych rzymskich katolików.

 3. Paweł // 2014-07-06 at 20:06 //

  Skoro upowszechnia się pewne treści bez właściwego krytycznego komentarza, zatem się je po prostu upowszechnia! Będę zatem wdzięczny za wyjaśnienie, jaki sens z perspektywy prawosławnej ma wykazywanie, że nowa herezja jest sprzeczna ze starą…

  • Eliasz // 2014-07-07 at 16:38 //

   Fakt iż nowa wiara (będąca oczywistą herezją) jest srzeczna ze starą wiarą (która też była w sposób oczywisty heretycki) jest o tyle istotny, że ci którzy wyznając ową nową wiarę nie zdają sobie sprawy iż została ona zmieniona, nagle zaczynają sobie zadawać pytanie o jej prawdziwość – skoro uległo zmianie to co z całą pewnością zostało ongiś głoszone ale dokładnie na opak!

   Jeśli chodzi o merytoryczny zakres opublikowanego wykładu, stanowisko rzymsko-katolickich tradycjonalistów pokrywa sie ze stanowiskiem ortodoksyjnym – mamy tu wyłącznie na mysli szerzone przez ekumeniczną herezję przekoanie iż żydzi, muzułmanie i chrzescijanie wierzą w tego samego Boga.

 4. Paweł // 2014-07-10 at 09:34 //

  Kierując się zatem Pana logiką powinniśmy detalicznie poznawać np. wszystkie odmiany monofizytyzmu, po to, by wierzyć w dwoistą naturę Chrystusa? Pomimo, że nauczanie Ojców w tej materii było reakcją na herezję, nie może zachodzić taka konieczność, a nawet nie jest to zalecane – aby herezja nie przesłoniła ortodoksyjnej nauki! Przedstawianie coraz bardziej zdeprawowanych wersji katolicyzmu ma wartość, ale tylko wówczas, jeśli towarzyszy jej prawosławne świadectwo, choćby w formie analitycznego komentarza! Niestety, nie zadbano o tej konieczny element! Spotkał Pan u świętych Ojców wykład opinii heretyków bez koniecznej wobec nich krytyki?

  Pełne stanowisko Bractwa św. Piusa X nie pokrywa się z prawosławnym punktem widzenia ekumenizmu, ponieważ samo prawosławie jest przedmiotem ataków tej grupy radykalnych papistów! To, że są elementy wspólne, niczego tu nie zmienia – odnajdziemy takie podobieństwa również u wyznawców judaizmu czy islamu. Czy zamierza Pan tu zaprezentować także muzułmańską doktryną na temat np. zakazu aborcji? Krytukuje Pan ekumenizm, a jednocześnie robi dokładnie to samo, co ekumeniści…

Komentarz są niedostępne