Brother Nathanael Channel

www.brothernathanaelchannel.com

Cudownie nawrócony – Brat Nathanael

Jest jedną z najbardziej dziwacznych i charakterystycznych postaci w Internecie. Wygłasza kazania na ulicach amerykańskich miast wzywając do nawrócenia i porzucenia dotychczasowej drogi życia. Równocześnie jednak posiada własną stronę internetową, vbloga, na którym publikuje swoje oświadczenia a także fundację, której zadaniem jest wspieranie jego działalności misyjnej.

Brat Nathanael (Milton Kapner) – ur. 5 września 1950 w Pittsburgu, USA – duchowny prawosławny żydowskiego pochodzenia, uliczny kaznodzieja, który ubrany w mnisi habit z prawosławnym krzyżem w jednej ręce i amerykańską flagą w drugiej nawołuje do Amerykanów do nawrócenia i pozbawienia władzy rządzącej nimi elity.

Milton Kapner urodził się w żydowskiej rodzinie i uczęszczał do szkoły talmudycznej, jednak jak sam twierdzi już jako dziecko interesował się chrześcijaństwem, skrycie podglądając kolegów obchodzących święta Bożego Narodzenia. Ostatecznie, w 1988 roku przyjął chrzest w kościele prawosławnym i przyjął imię Nathanael. Według informacji znajdujących się na jego oficjalnej stronie, w latach 1996-2005 przebywał w prawosławnym zgromadzeniu monastycznym gdzie został uznany za mnicha (lub nowicjusza). Po opuszczeniu klasztoru zamieszkał na terenie Gór Skalistych w stanie Colorado, gdzie nagrywa większość swoich filmów, pisze artykuły a także zajmuje się ewangelizacją.

Poglądy

Pomimo, a może ze względu na swoje żydowskie pochodzenie Nathanael jest zażartym przeciwnikiem swoich byłych współwyznawców. Twierdzi on między innymi, że Żydzi sprawują faktyczną władzę na Wall Street, a pod ich kontrolą w dużej mierze znajdują się również całe finanse USA. Uważa on również, że wiele najważniejszych wydarzeń w historii Stanów Zjednoczonych ma również związek z Żydami. Przykładowo w wywiadzie udzielonym dla Rense.com wskazuje on na niemożność przeprowadzenie zamachu na WTC przez Osamę Bin Ladena, twierdzi również, że za zamachem na prezydenta Kennedy’ego stali ludzi związani z systemem Rezerwy Federalnej, którą John Fitzgerald Kennedy chciał podporządkować rządowi federalnemu.

Według Nathanaela rządzący Ameryką Żydzi to tak naprawdę członkowie satanistycznego kultu, którego celem jest zawładnięcie światem i powstanie Nowego Światowego Porządku (New World Order), na którego czele będą mogli stanąć. Jednym z głównych zadań stojących przed ludźmi dążącymi do zawładnięcia nad światem jest zniszczenie chrześcijaństwa jako jedynej siły, która nie tylko jest w stanie stawić opór, ale też uniemożliwić Żydom sprawowania władzy.

(…)

W ramach swojej działalności Nathanael prowadzi uliczne akcje, między innymi w okolicy Wall Street, zaś w radzie fundacji wspierającej jego działania zasiada między innymi znany prezenter radiowy Jeff Rense. Fundacja została powołana między innymi po to by pozyskiwać środki na rzecz wspierania działalności Nathanaela.

(…)

Profil brata Nathanaela na FB: https://www.facebook.com/BrotherNathanael/
Strona fundacji Brata Nathanaela: http://brothernathanaelfoundation.org
zbiór artykułów Brata Nathanaela na Rense.com: http://rense.com/Datapages/bronatdat.htm
Źródło: http://orwellsky.blogspot.com/2012/08/cudownie-nawrocony-brat-nathanael.html