Pacyfikowani Mnisi monasteru Na Atosie Wołają o Pomoc! – to się dzieje na naszych oczach!

Nowości:

1077740_10151566474761270_116163164_o

 <<Znów ekumeniści nakazali blokadę Esfigmenu

Już [siódmą dobę] trwa kolejna z kolei (od 16 lipca) policyjna blokada monasteru Esfigmenu na Świętej Górze Atos. Od dwóch dni policja uniemożliwia dostania się do monasteru dla pielgrzymów jak i wyjścia do pracy na przy monasterskich polach esfigmeńkim mnichom.

Mówi się o mającej się odbyć na dniach kolejnej próbie siłowego zajęcia monasterskich budynków

… Jak się okazuje atoscy mnisi-zeloci są ustawicznie prześladowani za swój sprzeciw względem narastającej w Cerkwiach Lokalnych herezji ekumenizmu. Tak się dzieje w atoskiej stolicy Karies, na Karuli, w Kapsali, czy choćby w skicie proroka Eliasza, gdzie w 1992 roku siłą wygnano ruskich mnichów-antyekumenistów należących do Rosyjskiej Zagranicznej Cerkwi Prawosławnej. …

Czytaj dalej  >> źródło: Prawosławny Partyzant

Opracowanie: PrawoslawniKatolicy.pl

2 Comments on Pacyfikowani Mnisi monasteru Na Atosie Wołają o Pomoc! – to się dzieje na naszych oczach!

  1. Spasi Hospodi za informację i za Wasz trud.
    Poniżej nowe info na ten temat..
    http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/07/29/ekumenisci-w-natarciu-atak-na-esfigmen-wideo-i-foto/

  2. “The Athos peninsula extending beyond Megali Vigla and constituting the region of Aghion Oros shall, in accordance with its ancient privileged status, be a self-governed part of the Greek State, whose sovereignty thereon shall remain intact. […] Heterodox or schismatic persons shall be prohibited from dwelling thereon” (The Constitution of Greece, art. 105, point 1, dostępna w Internecie: http://www.hellenicparliament.gr/en/Vouli-ton-Ellinon/To-Politevma/Syntagma/ [dostęp: 24.03.2016). Mam nadzieję, że tekstu nie trzeba tłumaczyć na polski. Po prostu zakonników z Esfigmenu zakwalifikowano jako “schizmatyków” po przyłączeniu się przez nich do starostylników i zgodnie z cytowanym powyżej artykule Konstytucji Grecji postanowiono siłą usunąć (zob. http://www.esfigmenou.gr/index_en.php?mid=5 [dostęp: 24.03.2016]). Niestety, spór i rozłam w Cerkwi greckiej i na obszarze Patriarchatu Ekumenicznego na tle kwestii kalendarza liturgicznego i ekumenizmu ma takie smutne konsekwencje.

Komentarz są niedostępne