Ukraina – wojna domowa (aktualizacja 02-11-2014)

Nasz serwis stara się nie angażować w świeckie wydarzenia współczesnego świata gdyż Chrystus powiedział: „Królestwo Moje nie jest z tego świata”.

Zadajmy jednak sobie pytanie czy chrześcijanin który szuka drogi Królestwa Bożego może pozostawać obojętny, może nabrać wody w usta, może milczeć gdy w jego sąsiedztwie dokonywane się mordy niewinnych ludzi – ludności cywilnej.

Czy może w codziennym zabieganiu o własne sprawy odłożyć wysiłek poszukiwania obiektywnej prawdy niezbędnej do dokonania prawidłowej moralnej oceny zbrodni, które dzieją się w jego sąsiedztwie!

Czy w imię tego by nie popełnić błędu, może sobie pozwolić na obojętność czy dystans do wydarzeń które mają właśnie miejsce. Czy może wreszcie – bez zaciągając osobistej odpowiedzialności – milczeć, zwłaszcza wtedy gdy jego domownicy, sąsiedzi czy w końcu jego rodacy, pod wpływem kontrolowanych oficjalnych mediów, miast wspierać moralnie ofiary, obierają stronę oprawców!

Zachęcamy więc naszych czytelników by zadali sobie wysiłek, by poświęcili czas i trud na odnalezienie informacji które pozwolą stanąć – choćby tylko moralnie – po stronie ofiar a nie prześladowców! Aby w tym dopomóc podajemy odmienne od oficjalnych i powszechnie obowiązujących źródła informacji.

W niniejszym mini-blogu w żadnym razie nie dyskredytujemy ani nie występujemy przeciwko narodowi Ukraińskiemu, potępiamy jedynie akty mordów które w ich imieniu dokonują rękami Ukraińskiej Gwardii ci którzy obecnie sprawują władzę i kontrolę, w tym kontrolę propagandową nad własnym oszukiwanym przez rządzących oligarchów społeczeństwie. Uznajemy jako sprzeczne z podstawowymi zasadami moralności atakowanie i represjonowanie ludności cywilnej dowolnej nacji i wyznania.

Jako chrześcijanie nie możemy zaakceptować zarówno fałszywej religii islamu która pcha swoich wiernych wyznawców w kierunku terroru, ale jednocześnie w żadnym razie nie akceptujemy holokaustu palestyńskiej ludności cywilnej jaką w imię walki z islamskim ekstremizmem armia Izraelska zgotowała ludności Gazy.

Apologet.pl – Wydarzenia na Ukrainie (serwis dokumentuje aspekt wojny domowej wymierzonej przeciwko Prawosławiu)

Adnovum – Ukraina- wojna domowa …(Najnowsze wiadomości)

Wolna-Polska – category -Ukraina … (Najnowsze wiadomości)

Bogusław Jeznach …(Najnowszy serwis informacji ze świata)

dodano 15-08-2014
 • ukraińska artyleria, wojska rakietowe oraz siły powietrzne prowadziły bardzo intensywny ostrzał celów cywilnych we wszystkich miastach będących w zasięgu jej ognia. Spowodowało to bardzo dużą liczę ofiar śmiertelnych wśród ludności cywilnej.(13-08)

UWAGA DRASTYCZNE! +18

UWAGA DRASTYCZNE! +18

UWAGA DRASTYCZNE! +18

 • Wojska ukraińskie używały również ostrzeliwując Donieck pocisków z fosforem, które są zakazane prawem międzynarodowym.

 • Giną cywile, “mówi mieszkaniec: tu nie było separatystów!”

UWAGA DRASTYCZNE! +18

dodano 14-08-2014

 • Apel z Charkowa do całej Europy.

 • Od jakiegoś czasu dochodzą informacje,… że władze w Kijowie wydały rozkaz zniszczenia tamtejszego zakładu chemicznego “Stiroł”. Zresztą potwierdzać może ten fakt ciągłe bombardowanie i ostrzał ciężką artylerią oraz rakietami- w tym największymi jakie posiada jeszcze w swym arsenale ukraińska armia- terenu tego zakładu. Już sam “przypadkowy” ostrzał tego zakładu jest zbrodnią, gdyż stanowi potencjalne zagrożenie dla życia setek tysięcy- czy nawet milionów- ludzi zamieszkujących w promieniu do 300 km od tego miejsca. Tak więc uszkodzenie znajdujących się tam zbiorników amoniaku czy też z nitrochlorobenzolem doprowadziłoby do zbrodni ludobójstwa w Europie na niespotykaną od II WŚ skalę.

 

dodano 08-08-2014
 • Ostrzał wieżowców mieszkalnych w Doniecku

Ostrazl-wiezowcow-mieszkalnych-w-Doniecku

 • Nalot bombowy na miasteczko Suchodolsk

UWAGA DRASTYCZNE! +18

 • Ukraińska gwardia zbombardowała prawosławną cerkiew w Gorłowce (obwód doniecki). Ani miejscowi mieszkańcy ani powstańcy nie mogą zrozumieć w jakim celu dokonano tego czynu. Do najbliższych pozycji samoobrony jest parę kilometrów. (Donbass-wiadomości 6.08.2014)

 • Szpital w Doniecku ostrzelany ukraińską artylerią

UWAGA DRASTYCZNE! +18

 • Protesty przeciwko mobilizacji: “pokażcie nam wroga”

 • Zdjęcie “pamiątkowe” batalionu “Azow”

Zdjecie-pamiatkowe-batalionu-Azow

dodano 07-08-2014
 • Nowe porządki „wyzwolicieli”

 • Ostrzał ludności cywilnej Doniecka

 • Pijana obsługa moździerza ostrzeliwuje granicę z Rosją – rejon Nowoszachtyńska (emblemat „oddziału” widać w 1:05).

 • ONZ sprzeciwiło się glosami USA i GB pomocy humanitarnej dla Donbasu twierdząc ze nie ma podstaw by wprowadzać tam wojska rozjemcze.
 • „Proszę rozprowadzajcie ten film w internecie” –aby zobaczyć mordy Ukraińskiej Gwardii (wzywa jeden z żołnierzy samoobrony – Ukrainiec rosyjskiego pochodzenia): Pocisk przebił dach domu i eksplodował w piwnicy. Zginęli cywile. Na filmie wydobywanie ciał z ruiny. Do tej pory wyciągnięto ciała 3 mężczyzn i 2 kobiet.
 • Ostrzelanie centrum miasta Pierwomajska z cywilami: „wzywamy wszystkich – przysyłajcie tu reporterów i niezależnych obserwatorów aby pokazali światu co tu się dzieje”.

UWAGA DRASTYCZNE! +18

gjjhol5ivre

 

pw1hdxfrcca


dodano 06-08-2014
 • 15 lipca polskie media zdominowała bulwersująca wiadomość: Ksiądz Wiktor Wąsowicz, który jest dziekanem w Doniecku, został uprowadzony przez prorosyjskich separatystów. Mało kto jednak usłyszał fakt, iż 10 dni później ksiądz znalazł się na wolności nie zgłaszając żadnych oskarżeń na swoich rzekomych porywaczy – co może sugerować że nie było to żadne uprowadzenie ale zwyczajne zatrzymanie na punkcie kontrolnym przez wojska samoobrony.
 • Zabity prawosławny duchowny w ataku rakietowym skierowanym na cele cywilne

UWAGA DRASTYCZNE! +18

 • Ukraiński atak karabinem maszynowym na ekipę telewizyjną

 • Ukraińska Służba Bezpieczeństwa domaga się zamknięcia 24 “anty-ukraińskich stron” w internecie – m.in. serwisu wolna-polska.pl

UWAGA DRASTYCZNE! +18

dodano 04-08-2014
 • wojska ukraińskie przygotowują wielką prowokację, której celem jest przedstawienie Donieckiej Republiki Ludowej jako organizacji  terrorystycznej a także masowe ludobójstwo ludności cywilnej. …na terytorium lotniska w Kramatorsku zostały dostarczone trzy wyroby, trzy rakiety „Toczka U”, gotowe do wystrzelenia. Celem są oczyszczalnie Doniecka i Ługańska w których przechowuje się, odpowiednio, 120 tysięcy ton i 160 tysięcy ton chloru. …„Konsekwencje mogą być po prostu przerażające. W zależności od kierunku wiatru pod zabójczym działaniem chloru znajdą się obszary od Doniecka do Wołnowachii, z całkowitym porażeniem wszystkich żywych istot. Mogą być dziesiątki tysięcy ofiar” (wolna-polska.pl oraz monitor-polski.pl )
 • nastąpiła uzgodniona wcześniej wymiana ciał poległych żołnierzy w walkach w okolicach miejscowości Stiepanówki i Łatiszewa. Strona ukraińska przekazała 20 ciał żołnierzy sił samoobrony. Po oględzinach okazało się, że 13 z przekazanych zwłok nosi wyraźne ślady brutalnych tortur (połamane kończyny, rozcięte jamy brzuszne, ślady dźgania bagnetami itd.), i że zostali oni w ten sposób po wcześniejszym skrępowaniu ich kablem dobici będąc rannymi.  (jeznach.neon24.pl)
 • Ustawa Senatu USA Nr S.2277 wzywa do stworzenia sił zbrojnych na granicy Rosji oraz podniesienie statusu Ukrainy do rangi „Sojusznika USA”, aby wojska amerykańskie mogły na miejscu uczestniczyć w wojnie z „terrorystami” na Ukrainie. Dowódca NATO gen. Breedlove przygotowuje plan rozmieszczenia sprzętu wojennego m.in. w Szczecinie oraz przy granicy Rosji, by wojska USA i NATO mogły szybciej uderzyć na Rosję.(wykop.pl )

 

dodano 30-07-2014
 • Trwają zbrodnie wojenne na ludnosci cywilnej dokonywane przez Ukraińską armię

zbrodnie201407

 

 

UWAGA DRASTYCZNE! +18

UWAGA DRASTYCZNE! +18

 •  Ostrzelano dom starców (zdjęcia) +18

UWAGA DRASTYCZNE! +18

dodano 25-07-2014

dodano 22-07-2014

“Ukraińskie władze zapewniają, że nie ostrzeliwują miast, w tym Doniecka i Ługańska. Ostrzał jest prowadzony przez separatystów, którzy później winą za to obarczają armię.”

Oto kontr dowody:

UWAGA DRASTYCZNE! +18

SJ2fgUdxEuY

 

 

(źródło: colonelcassad.livejournal.com/1679778.html)

Tego samego dnia w cieniu tragedii zestrzelonego samolotu wystartowała zbrodnicza operacja lądowa najlepiej uzbrojonej armii świata – Izraela przeciwko cywilnej ludności Palestyny:

UWAGA DRASTYCZNE! +18

 

dodano 16-07-2014
 • zmasowana akcja, mająca na celu sterroryzowanie  ludności cywilnej zbuntowanego rejonu południowo-wschodniej Ukrainy, rozpoczęła się dzień po tragedii zestrzelenia malezyjskiego samolotu cywilnego. Wtedy właśnie gdy międzynarodowa opinia publiczna zaabsorbowana jest tragedią pasażerów samolotu zestrzelonego nad wschodnią Ukrainą,  inne zbrodnie – już nie w świetle kamer – popełniane są wobec ludności cywilnej na Ukrainie.  (adnovum.neon24.pl)  UWAGA DRASTYCZNE! +18

UWAGA DRASTYCZNE! +18

 

dodano 16-07-2014

 

dodano 15-07-2014

Polskie media komentują:  Rosyjskie media przewyższają Goebbelsa oraz Nowe wyżyny rosyjskiej propagandy

 • Ostrzał artyleryjski przedmieść Doniecka:
  przy ulicy Czugajewa 2 zginęło na miejscu 6 kobiet

UWAGA DRASTYCZNE! 18+

UWAGA DRASTYCZNE! 18+

Azow

 AzoWFlaga

 

dodano 12-07-2014
dodano 11-07-2014
 • Zbrodnie na ludności cywilnej popełniane przez Ukraińską Gwardię Narodową 

wspieraną przez amerykańską i europejskie “demokracje”
UWAGA DRASTYCZNE! 18+

 

Dlaczego Gwardia Narodowa Ukrainy niszczy “własne” miasta:

Z historii: Wikipedia o Ukraińskim nacjonalizmie:

 

dodano 10-07-2014

 

Gazeta Warszawska

Marucha WordPress

Monitor Polski

 

Opracowanie: PrawoslawniKatolicy.pl