W roku 2025 odbędzie się sobór ekumeniczny wszystkich chrześcijan – Tego chce Watykan

Nuncjusz papieski w Federacji Rosyjskiej abp Celestino Migliore poinformował, że Watykan ma nadzieję, iż w nieodległej przyszłości uda się przeprowadzić powszechny sobór chrześcijański. Jako możliwą datę spotkania podaje się rok 2025, który będzie 1700. rocznicą I soboru nicejskiego.

Jak podają rosyjskie media, nuncjusz Migliore zapowiedział, że będą poszukiwane sposoby przeprowadzenia soboru, ale zaznaczył, że zwołać go powinien „jeden człowiek”.

W informacjach rosyjskiej prasy donoszącej o ważnej zapowiedzi nuncjusza papieskiego w Rosji podkreśla się, że patriarchat Konstantynopola w ostatnim czasie zbliża się do zawarcia unii z Kościołem rzymskokatolickim. Według portalu credo.press, powołującego się na agencję Nowosti, w marcu tego roku na konferencji w Moskwie przedstawiony został raport, w którym stwierdzono, jakoby już poczynione uzgodnienia między Rzymem a Konstantynopolem dotyczyły „wspólnego zarządzania jurysdykcją, która otwarcie zacznie działać po zjednoczeniowym soborze powszechnym”.

źródło: https://www.pch24.pl/czy-w-roku-2025-odbedzie-sie-sobor-ekumeniczny-wszystkich-chrzescijan–tego-chce-watykan,72715,i.html?fbclid=IwAR0UT9xCmqseJLsr0r-1KOf7T821qE6ZwBh_UG8Pdq-PsdzLL2wCQDx9dfc#.XfRAJWp7pDw.facebook

tymczasem ….

bartus


za:/wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=19688