Krótki klucz do APOKALIPSY św Jana

Polecamy krótkie, ale bardzo pomocne, wprowadzenie do Apokalipsy Św. Jana które we współczesnym zalewie absolutnie błędnych interpretacji da naszym czytelnikom dobry klucz do osobistej lektury tej jakże pomocnej w codziennym osobistym życiu duchowym wiernych księgi.

Dla mnie osobiście księga ta od wielu lat jest jakby piątą ewangelią, Dobrą Nowiną umacniającą w codziennych duchowych zmaganiach, księgą pokazującą dynamikę Bożego Królestwa przychodzącego w mocy ongiś, TERAZ i niebawem. Nie jest to ukryte proroctwo które należy skrupulatnie rozszyfrować w perspektywie współczesnych i historycznych światowych wydarzeń, ale otwartą księgą w której wierni Chrystusowi odnajdują źródło duchowej mocy, nadzieję, umocnienie w drodze do ostatecznego zwycięstwa.

I choć z perspektyw Ortodoksyjnej Prawosławnej Wiary trudno z niektórymi miejscami się zgodzić, z całą pewnością klucz ten pomoże OTWORZYĆ tę cudowną księgę która dla większości tzw. chrześcijan pozostanie do końca ZAPIECZĘTOWANA!

Anglojęzycznych czytelników odsyłam do bardzo dobrych Prawosławnych komentarzy: Revelation: The Seven Seals (audio Fr. Athanasios Mitilinaios)  
oraz The Apocalypse In the Teachings of Ancient Christianity ( ARCHBISHOP AVERKY TAUSHEV & FATHER SERAPHIM ROSE )

Błogosławiony, który czyta i słucha proroctwa tego i zachowuje to, co w nim jest napisane: albowiem czas jest blisko. Ap 1,3

Eliasz.