Otrucie biskupa Longina (Żara)

Bracia i siostry! 3 maja 2017 r. o godzinie 18:30 biskup Longin (Żar) zadzwonił do mnie i powiedział, że żegna się ze mną i naszą wspólnotą, ponieważ został otruty i czeka na śmierć.

Został otruty rtęcią z arszenikiem. Wraz z nim zostało otrutych czterech jego współbraci i pomocników, z których dwóch już zmarło.

Biskup udzielił mi swego arcypasterskiego błogosławieństwa wzywając, aby niczego się nie bać w obronie Prawdy Chrystusowej i aby nie cofać się ani o krok. Biskup udzielił swojego błogosławieństwa dla całej naszej wspólnoty i powiedział wiele najcieplejszych słów, wspierając nas.

Wówczas jeszcze nie mieliśmy błogosławieństwa, aby opublikować tę straszną informację. Ale przez ten cały czas modliliśmy się ze łzami za naszych wyznawców wiary – biskupa Longina i jego współbraci archimandrytę Ławrientija (pol. – Laurentego) i kapłana – mnicha Kleopa (pol. Kleofasa). Starałem się utrzymywać z nimi kontakt przez telefon.

I Pan Bóg zlitował się nad nami, dając naszemu władyce (biskupowi) cud uzdrowienia.

Napisał kapłan Dmitrij Nienarokow.

————————————————————————————————————————

Oto fragment z przemówienia biskupa Longina, w którym wybacza on swoim zabójcom i ponownie błogosławi nam wszystkim na czyn wyznania wiary (tłumaczone z języka rumuńskiego).

BISKUP – WYZNAWCA WIARY LONGIN (ŻAR) PRZEBACZA SWOIM TRUCICIELOM (7:27)

„Obejmuję was wszystkich, oddaję Bogu i dziękuję! [Dzięki] Panu Bogu i wam, za to, że Bóg darował was wszystkich nam, ponieważ jesteście naszymi dziećmi, dziećmi duchowymi. To nie ma znaczenia, [nawet jeśli] masz 80 lub 90 lat – jesteś naszym duchowym dzieckiem, naszym dzieckiem i Boga. Jeśli przychodzisz do domu do matki, a matka ma 90 lat, a ty 70, a ja powiem ci „słuchaj dziecko,” to co mi odpowiesz? „W 70-ym roku robisz ze mnie dziecko?” Ale kiedy przyjdziesz do domu do matki, ona mówi, „mój drogi, mój ptaszku”. Tak czule nazywa cię matka.

Tak samo czule odnosi się do nas i Bóg: „Moje dzieci, kochane! Czekam na was, Moje dzieci! Moje dzieci, wybaczam wam! „Każdy grzech się odpuszcza, tylko bracia, wyrzeknijmy się zła, zostawmy na boku problemy, wszystkie najcięższe, i zbliżmy się do Chrystusa! Potrzebujemy nowych narodzin, narodzin z góry, od Ducha Świętego. Tak bardzo proszę Boga, aby pomógł wam wszystkim.

Myślę, o nas [teraz] wiele się mówi. Powiedzcie „im”, że myśmy jeszcze nie umarli, jesteśmy jeszcze żywi. Dziękujemy im i módlcie się za ojca Kleofasa, ponieważ jest on w najbardziej ciężkim stanie, jedliśmy razem … wiecie, o czym mówię … módlcie się za niego, ponieważ Jego stan jest bardzo trudny. Ale Bóg, być może, nas nie pozostawi. Na zło wszystkim tym, którzy chcieli nam to zło zrobić, przebaczamy im z całej duszy – PRZEBACZAM WAM Z CAŁEJ DUSZY! W imię Pana Jezusa, z całego serca!

a4

Nie trzymam zła na nikogo! I proszę Boga – Panie, przebacz im! Jak przebaczyłeś na Krzyżu na Golgocie, tak i mi pomóż i tym braciom, z którymi nas otruto, żebyśmy przebaczyli z całej duszy, z całego swego serca, wszystkim tym, którzy starają się uczynić nam to zło. A wy, którzy robicie takie rzeczy, musicie się nawrócić. Przyjdźcie do Pana Boga i wy, a Pan i wam wybaczy.

Popatrzcie, jeżeli lekarze z Niemiec tak mi powiedzieli: „W tym dniu powinieneś był umrzeć” … nie wiem, co się stało – również i wy widzicie cud …

Ale jeśli nawet gdybym i umarł … Wszystko jedno dziękuję tym ludziom, ponieważ prędzej spotkam się z Bogiem, niż było to mi wymierzone. Śmierć dla mnie nie jest straszna, bracia, bez względu na to, jak umrę – na drodze, albo w łóżku … Nie ważne jest, jak umrę! Ważne, jeśli spotkam się z Bogiem. I proszę was – zachowujcie prawdziwą prawosławną wiarę.

Nigdy z nikim się nie połączymy! Czekamy, aby wszyscy przyszli do Chrystusa! Wierzymy w Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego! Jemu się kłaniamy, a dla innych bogów nie zegniemy kolan!

Niech zabijają, niech torturują, niech wszystko, co chcą robią z nami! Jesteśmy prawosławni, byliśmy prawosławnymi i prawosławnymi pozostaniemy! Tak trwajmy w prawdziwej wierze!

I w odpowiedzi na zło dla tych, którzy chcą zła dla Cerkwi Chrystusowej, będziemy jeszcze bardziej wyznawać wiarę i nikt nigdy nie zamknie nam ust! Umrzemy my – pozostaną inni za nami! Pomyślcie! Przecież nie zdołacie zabić wszystkich!

Krzyczycie, że jesteście prawosławni, że jest tylko jedna zbawcza wiara!

Ale niech będzie wstyd dla tych, którzy sprzedali swoją wiarę i podpisali herezje i otrzymali w zamian … zrzekając się Prawdziwego Boga. Święci od niepamiętnych czasów, bracia, bronili Wiarę Prawosławną. Kiedy zdzierano z nich skórę, wyrywano oczy, obcinano uszy, oni jeszcze bardziej wyznawali Pana Boga. A my dzisiaj, jak ich traktujemy?

a5

„Raduj się!” Słyszeliście? Wyrywano im oczy, cięto żywcem, torturowano, wydawano dzikim zwierzętom, a jak my w Cerkwi im śpiewamy: Raduj się wielki męczenniku Jerzy! Dlaczego? „Raduj się wielki męczenniku Janie Suczawski!” w świętych Akatystach. Raduj się, że wycierpiałeś i umarłeś za Chrystusa i za prawdziwą wiarę! Bądźcie takimi i wy! Radujcie się, bracia prawosławni! I proszę was – zachowujcie prawdziwą wiarę prawosławną! Kochajcie ten świat, ale nie przyjmujcie żadnej herezji ani ekumenizmu, ponieważ jest to wszystko zgubą dla duszy i życia wiecznego. Amen!

Chrystus Zmartwychwstał!

Niech Bóg pomoże wam wszystkim nieść swój krzyż do końca!

Zjednoczymy się! Jeśli nie zrobili tego w wolnym czasie, nie zrobili w te dni … Zjednoczymy się,  bracia! Wojna, która będzie, krew, która będzie przelana … Cierpienia jednoczą ludzi – wtedy będziemy bardziej bliscy. Żebyście się nie bali niczego!

To, co czyni Bóg – czyni dla dobra ludzi!

Błogosławię was, abyście szli i czynili dobro, żebyście napełniali Ziemię owocami Ducha Świętego, wasze domy, dusze ….

Czyńcie dobro i nie bójcie się niczego!

Bójcie się tylko grzechu. Grzech niszczy ciało i duszę! Grzech oddziela nas od Boga. Dlatego proszę was z całej duszy, zostawcie wszelki grzech i przyjdźcie do Miłości Boga! Amen!”

Sugeruje się przejrzenie także archiwalnych artykułów i informacji dotyczących biskupa Longina i jego walki o prawdę i czystość prawosławia:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/na-bukowinie-prawoslawny-kaplan-wzywa-aby-powiedziec-dla-mobilizacji-nie-2015-01

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bedzie-ciezka-wojna-zgina-setki-milionow-ludzi-2016-10

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/stany-zjednoczone-rozkoszuja-sie-rozlewem-krwi-ukrainie-2016-09

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/forpoczta-prawoslawia-pierwszy-biskup-wyznawca-wiary-swietej-rusi-2016-04

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/stany-zjednoczone-rozkoszuja-sie-rozlewem-krwi-ukrainie-biskup-czernowicki-longin-2014-09

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/biskup-longin-zar-rzucil-anateme-wszechprawoslawny-sobor-kretenski-2017-03

Za: http://3rm.info/main/67820-ob-otravlenii-episkopa-longina-zhara-video.html

Data publikacji: 16.06.2017

Tłumaczył Andrzej Leszczyński, 17.6.2017 r.